Kateřina Pokorná

Katka vystudovala Státní konzervatoř v Praze-obor hudebně dramatický. Po absolutoriu v roce 1987 hostovala v Národním divadle, věnovala se dabingu, televizi, filmu, práci v rozhlasu i  moderování. Do roku 2010 byla v angažmá v Západočeském divadle v Chebu. V roce 1989 získala divadelní cenu za herecký výkon za roli Laury (Neapolská choroba).

Od roku 2011 se na volné noze věnuje kromě jiného amatérskému divadlu - založila soubor VOŽIVOT v Mladé Vožici a soubor KAPOTA v Táboře. Od roku 2012 pořádá každoroční divadelní festival Vokule v Mladé Vožici. Na festivalu Třešťské kulturní jaro získala několik cen. Za text a režii hry "Moje sestra Maryša" (2014), cenu diváků a za text hry "Ať žijí husité" (2016), cenu za inscenaci a text hry "Krysí dům".

Věnuje se psaní divadelních her. Má na kontě 10 her pro činohru, loutkové pohádky i pohádky pro děti. Od roku 2016 hraje loutkové pohádky v Divadle Dokola. Kromě toho se zajímá o ezoteriku, lidské vztahy a věnuje se psaní básní.

Nejoblíbenější loutkou Katky je Mánička, protože ví, jak na Hurvínka, zatímco Katka se to celý život učí.

Z točení dokola se jí s postupujícím věkem začalo dělat blbě. Jak na kolotoči, tak v životě. Dala si tedy na rameno vytetovat kolečko, vstoupila do Divadla Dokola a tím ten kruh hodlá jednou pro vždy uzavřít.


Chybová hlášení:


WARNING: Chyba! V hierarchii není definována sekce s id CONTACT_FORM